¿Necesitas ayuda para elegir tu próximo programa de formación? ¡Toma el path!
Formulario
Cookies
Utilitzem cookies pròpies i de tercers, així com tecnologies similars per a oferir-li els nostres serveis, personalitzar i analitzar la seva navegació, el que ens permet entendre com s’utilitza la nostra pàgina web i quins continguts són més rellevants. Tanmateix, també ens permet l’ús de funcionalitats addicionals com mostrar continguts de tercers o compartir continguts amb les xarxes socials, així com gestionar la publicitat que li mostrem tant a la nostra web com en altres de tercers, i que pugui ser personalitzada segons la seva navegació i interès en els nostres continguts. Pot acceptar totes les cookies prement el botó “D'ACORD” o be refusar-les prement el botó “REFUSAR COOKIES”. Per a més informació accedeixi a la nostra Política de Cookies disponible a través del botó “MÉS INFORMACIÓ”.
SMART VENUES ESADE Alumni (Xavier Busquets); FC Bayern München (Benjamin Steen); Formula 1 (David Bailey); Minnesota United FC (Jeanene Valentine); FC Barcelona (William T. Mannareli)
10:45
Break
11:15
SPORTS ANALYTICS Sacramento Kings (Luke Bornn); FC Barcelona (Javier Fernández); TruMedia Networks (Dean Oliver); Seattle Sounders FC (Ravi Ramineni); Liverpool FC (William Spearman)
12:30
Break
13:00
PLAYER DEVELOPMENT RasenBallsport Leipzig (Maximilian Pelka); Deutsche Sportschule Köln (Daniel Memmert); FC Midtjylland (Lars O.D. Christensen); Liga MX (Victor Guevara)
14:15
UNWTO SPORTS TOURISM START-UP COMPETITION World Tourism Organization (Natalia Bayona)
14:30
Lunch Break
15:45
DATA DRIVEN DECISION-MAKING Johan Cruyff Institute (Irsan Widarto); Cricket Australia (Finn Bradshaw); Sport Lisboa e Benfica (João Copeto); Rakuten (Jed Ng); Major League Baseball (Don Vu)
17:00
Break
17:30
CRAFTING NEW MODES OF INNOVATION IN SPORTS. A CONVERSATION WITH... FC Barcelona (Steve Gera); Dupont (Christopher E. Marino); French Football Federation (Pauline Gamerre); FC Barcelona (Albert Mundet); Millfield School (Scott Drawer)
18:45
Closing
HORARIS
08:15
Welcome
09:00
MOBILE OBSESSED IESE Business School (Javier Zamora López); San Francisco 49ers (Meghan Ryan); GSMA (Xavier Casals); YouTube (Alejandro San Agustín); Miami Heat (Matthew Jafarian)
10:15
Break
10:45
THE GAME FC Barcelona (Carles Bargalló Segura); La Liga (Ricardo Resta); FIFA (Johannes Holzmüller); NBA (Tom Ryan)
12:00
Break
12:30
MAPPING THE FUTURE OF SPORTS ESADE Alumni (Sara Pastor); MIT Sports Lab (Christina Chase); Barça Foundation (Mariona Miret); Konami (Jonas Lygaard)